stycznia 20, 2018

stycznia 20, 2018

Wspieramy polskich autorów - Thomas Arnold


W drugim dniu cyklu ,,Wspieramy polskich autorów'' chciałbym przedstawić sylwetkę Thomasa Arnolda - pseudonim literacki Arnolda Płaczka.

Thomas Arnold urodził się w 1985 roku w Rybniku. Ukończył studia farmaceutyczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jego debiutancka powieść ,,Anestezja'' została wydana nakładem wydawnictwa Novae Res w 2013 roku (w 2017 roku powieść ukazała się także nakładem wydawnictwa Agencja Reklamowo-wydawnicza Vectra).

1. Anestezja - thriller medyczny (źródło opisu: novaeres.pl)


Detektyw Nicolas Stewart otrzymuje sprawę, która na pierwszy rzut oka wydaje się być beznadziejna. Nowy Jork, Filadelfię, Waszyngton i inne miasta nawiedza fala porwań spędzająca sen z powiek tamtejszej policji, próbującej ukryć prawdę przed opinią publiczną.

Kiedy Kate Frost – dziennikarka z Waszyngtonu i narzeczona Nicolasa Stewarta – staje się przypadkowym świadkiem morderstwa dyrektora nowojorskiej stacji telewizyjnej, jej życie wywraca się do góry nogami. Telefony z ostrzeniami, podejrzenia o zabójstwo, dziwna przesyłka, którą otrzymała od zamordowanego tuż przed śmiercią – to wszystko zaczyna ją coraz bardziej przerażać. Ostatecznie zwraca się z prośbą o pomoc do jedynego człowieka, któremu może zaufać.

Razem z Nickiem otwierają tajemniczą kopertę i detektyw zaczyna coraz bardziej wgłębiać się w jej zawartość. Każde kolejne odkrycie budzi nowe pytania i obawy.

Nieoficjalne śledztwo w sprawie ujawnionego dokumentu prowadzi Nicka do prywatnej kliniki medycznej. Zebrane poszlaki zaczynają łączyć dwie sprawy i przerażająca prawda powoli wychodzi na jaw. 

źródło zdjęcia: http://www.arw-vectra.pl/AnestezjaOpinie czytelników:

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Widać, jaki ogrom pracy włożył w nią Thomas Arnold. Wszystko jest dokładnie przemyślane i perfekcyjnie zrealizowane niczym wyrafinowana łamigłówka. Autor reprezentuje wysoki poziom pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Pisze zręcznie i efektownie, a jednocześnie językiem przystępnym i zrozumiałym dla każdego czytelnika. W sumie nie mam się do czego przyczepić/Cyrysia - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/199586/anestezja.


Książka bardzo przyjemna, sporo akcji przykuwających uwagę i dobrze wykorzystany pomysł. Powieść niczym nie odbiega od takich autorów jak Cook czy Gerritsen/Sebastian Woźniak

źródło opisu: novaeres.pl 


2. 33 dni prawdy - powieść kryminalna Thomasa Arnolda ukazała się w 2015 roku nakładem wydawnictwa Agencja Reklamowo-Wydawnicza Vectra.

- Opis książki (źródło: http://www.arw-vectra.pl/33_dni_prawdy)

Gdy Dona Jonson – mieszkanka spokojnego osiedla w Cleveland – wraca do domu
i otwiera drzwi, strach paraliżuje jej ciało. Nie jest w stanie zrobić kroku. To, co widzi, budzi w niej demony przeszłości. Rozpoznając za oknem sylwetkę mężczyzny, barykaduje się i próbuje wezwać pomoc.

Dwa dni później policja znajduje jej ciało w wannie. Jedynym śladem mogącym rzucić światło na okoliczności jej śmierci staje się dwudziestoletnia fotografia, na której ta sama kobieta stoi w zakonnym habicie pośrodku grupki małych dzieci. Trop prowadzi do sierocińca, w którym pracowała przed wieloma laty.

W czasie trwania śledztwa, zaczynają ginąć kolejne osoby. Początkowo prosta sprawa z czasem komplikuje się i na światło dzienne wychodzą przerażające fakty. Dwaj detektywi z wydziału zabójstw – James Adams i David Ross - szybko uświadamiają sobie, że ostateczna prawda została przed nimi ukryta znacznie głębiej, niż na początku sądzili. 


 źródło zdjęcia: http://www.arw-vectra.pl/33_dni_prawdyOpinie czytelników: 


Nie jestem w stanie powiedzieć żadnego złego słowa o powieści Thomasa Arnolda. Umiejscowienie akcji poza granicami Polski to dla mnie atut, książka bowiem może i powinna stać się naszym towarem eksportowym, ukazującym kunszt kryminalny naszych rodzimych autorów. Totalnie zagmatwana fabuła, która początkowo wywołuje spore zdezorientowanie, ostatecznie zachwyca pomysłem i zaskakującym zakończeniem. "33 dni prawdy" to książka zapewniająca rozrywkę na najwyższym poziomie, musicie ją przeczytać/ http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250348/33-dni-prawdy - subiektywnieoksiazkach.pl


"33 dni prawdy" to książka, którą mogę polecać z czystym sumieniem. Szczególnie miłośnikom zawiłych zagadek kryminalnych i zaskakujących zwrotów akcji. A nazwisko Thomas Arnold będę miała na uwadze i celowniku by upolować kolejną kryminalną okazję/http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250348/33-dni-prawdy/aleksandrowemysli.blogspot.com 


3. Tetragon - trzecia powieść autora ukazała się nakładem wydawnictwa Agencja Reklamowo-Wydawnicza Vectra w 2015 roku (premiera: 14 października 2015 roku).


- Opis fabuły (źródło: http://www.arw-vectra.pl/Tetragon)


Syn wiceszefa policji znika w podejrzanych okolicznościach, a na miejscu domniemanej zbrodni technicy znajdują ślady jego krwi. Rozpoczyna się pozornie typowe śledztwo, które szybko spowija mgła niejasności, gdy na jaw wychodzą dziwne zachowania Erica McAleera oraz tożsamość mężczyzny, z którym spotkał się tuż przed zniknięciem. Podczas przeszukania mieszkania, James Adams – detektyw z wydziału zabójstw w Cleveland – znajduje dziwnego, martwego owada. Niecodzienne odkrycie postanawia skonsultować z entomologiem, który uświadamia mu, że przypadki nie istnieją.
W tym samym czasie młodszy kolega Adamsa zza ściany – detektyw David Ross - zostaje przydzielony do zbadania zwłok porzuconych w kolejowym magazynie. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie żyła już od kilku miesięcy, ale nikt nie potrafi wyjaśnić, jak się tam znalazła. Podczas sekcji patolog znajduje w ciele nieboszczyka szereg toksyn, które składem przypominają jad pewnego pajęczaka.
Detektywi nie przypuszczają, że z dnia na dzień pozostaje coraz mniej czasu, a każdy ich krok jest poddawany skrupulatnej analizie. Nie mają też pojęcia, o jaką stawkę toczy się gra, w którą ktoś każe im grać. Dopiero po zniknięciu samego kapitana - Arthura Goldwyna – wszyscy zaczynają zadawać sobie pytanie: co tak naprawdę się dzieje? 

źródło zdjęcia: http://www.arw-vectra.pl/Tetragon


 Opinie czytelników: 

"Tetragon" to niezwykły thriller kryminalny, który śmiem twierdzić może równać się z wieloma zagranicznymi pozycjami tego gatunku. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę publikację, a autorowi serdecznie dziękuję. Dziękuję za to, że dzięki tej pozycji przypomniałam sobie za co pokochałam kryminały/http://czytelnicze-turbulencje.blogspot.com/2015/11/oto-kon-trupio-blady-imie-siedzacego-na.html 

Książka bardzo dobra, ciekawa i wciągająca. Nie istotne jest to, że jest to kolejna pozycja z duetem detektywów, bo spokojnie możecie ją czytać bez znajomości "33 dni prawdy". Jeżeli macie okazję po nią sięgnąć to polecam. I nie sugerujcie się tym, że autor mało znany i początkujący, a wydanie może nasuwać na myśl, że jest to tani i prosty thriller, jakich pełno na rynku. Ani jedno, ani drugie nie ma kompletnie znaczenia, jeśli się po "Tetragon" już sięgnie i zacznie czytać, bo lektura zapewnia wystarczająco dużo rozrywki, aby po jej ukończeniu zacząć myśleć nad kolejną książką autora, którą będzie się chciało w przyszłości przeczytać/http://swiat-bibliofila.blogspot.com/2015/11/tetragon-thomas-arnold-recenzja.html 


4. Horyzont umysłu - thriller medyczny pojawił się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa Agencja Reklamowo-Wydawnicza Vectra w 2016 roku.

 - Opis fabuły (źródło: http://www.arw-vectra.pl/Horyzont_umyslu)

 Znany prawnik i jego żona trafiają do szpitala po poważnym wypadku samochodowym. Następnego dnia kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać - jest przekonana, że kogoś potrąciła. Z kolei świadkowie zdarzenia są pewni, że Culberthowie uderzyli w zwierzę. Potwierdzają to oględziny samochodu, podczas których technicy nie znajdują śladów krwi należących do człowieka.

Szybko wychodzi na jaw, że Alice Culberth leczyła się psychiatrycznie
w prywatnej klinice z powodu tragicznego wydarzenia sprzed trzech lat.
Detektyw David Ross z wydziału zabójstw w Cleveland próbuje skontaktować się z jej terapeutą, jednak ten nie odbiera telefonów.
Sprawa szybko nabiera rozpędu, gdy dwa dni później, w tym samym rejonie, w którym doszło do wypadku, przypadkowy chłopak natrafia na zwłoki młodej kobiety. Policja odkrywa związek pomiędzy Alice Culberth
a ofiarą. Związek, który rzuca na śledztwo zupełnie nowe światło.

- Opinie czytelników:

Napięcie, jakie pisarz stopniował oraz wielopłaszczyznowe śledztwo pozwoliły mi poczuć się niemal jak podczas czytania powieści mistrza tego gatunku – Robina Cooka. W moim przekonaniu, z tak udoskonalanym warsztatem pisarskim, pomysłami na fabułę oraz obcojęzycznie brzmiącym pseudonimem, książkę autora można spokojnie wypuścić w świat/www.subiektywnieoksiazkach.pl


5. Efektor – najnowsza powieść Thomasa Arnolda ukazała się nakładem wydawnictwa Agencja Reklamowo-Wydawnicza Vectra 26 października 2017 roku.

- Opis fabuły (źródło opisu: www.arw-vectra.pl/efektor)

David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony
w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego. Na prośbę pewnej kobiety jedzie do Michigan, gdzie zniknął jego były "towarzysz broni", z którym kilka dni wcześniej odbył dziwną rozmowę. Wynajmowany przez Jamesa Adamsa pokój został przeszukany i zdewastowany, jednakże kamery ochrony motelu nie zarejestrowały niczego podejrzanego. Ross dochodzi do wniosku, że być może to sam Adams dokonał zniszczeń. Tylko dlaczego? Piętrzą się niejasności, a spokojne miasteczko, napiętnowane wydarzeniami sprzed dekady, szybko ukazuje swoje drugie oblicze. Wszyscy bacznie przyglądają się nowemu przyjezdnemu, który zaczyna zadawać coraz bardziej niewygodne pytania. źródło zdjęcia: http://www.arw-vectra.pl/efektor

Opinie czytelników:

"Efektor" to książka dopracowana w każdym najmniejszym detalu – począwszy od sensacyjnego klimatu, a skończywszy na świetnie wykreowanym świecie przedstawionym. Gdybym nie wiedziała, że Thomas Arnold to nasz rodak, byłabym pewna, że to jakiś wschodzący talent pisarski w Stanach Zjednoczonych. Warto także zaakcentować, że twórczość autora to nie taśma produkcyjna, gdyż pisarz wydaje swoje książki w odstępach jednorocznych. Progres warsztatowy, jaki dzięki temu uzyskuje czuć w każdej, jego coraz lepszej powieści/www.subiektywnieoksiazkach.pl


Czwarty tom to jakby ukoronowanie ciągnących się latami opowieści z udziałem Rossa i Adamsa, choć zakończenie pozostawia tak olbrzymie możliwości dopowiedzenia jeszcze odrobiny, obnażenia mroku po raz kolejny... Nie wiem, czy autor pokusi się o kontynuację, ale szczerze wyznam, że nie miałabym nic przeciwko!/ http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4808024/efektor/Puchatka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kryminalny Świat , Blogger