stycznia 21, 2018

stycznia 21, 2018

Wspieramy polskich autorów - Jolanta Bartoś

W trzecim dniu cyklu ,,Wspieramy polskich autorów'' zachęcam do zapoznania się z twórczością Jolanty Bartoś.

Jolanta Bartoś urodziła się w 1969 roku w Jarocinie. Obecnie pisarka mieszka w Lesznie, gdzie publikuje swoje teksty na łamach glosleszna.pl. Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim, zdobywając tytuł magistra Public Relations (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej).


 źródło zdjęcia: http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/183-jad.html?search_query=jad&results=10

Jolanta Bartoś zadebiutowała powieścią ,,Niepokorna'', która ukazała się nakładem wydawnictwa Białe Pióro w listopadzie 2016 roku. Jest to powieść obyczajowa, w której można znaleźć także wątki kryminalne.

Dwudziestoośmioletnia Anna to piękna i mądra pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Musiała szybko dorosnąć, po stracie rodziców i młodszego braciszka. Borykając się ze swoimi problemami, smutkiem i żalem, trafiła pod opiekę wujostwa, u których zaznała dodatkowych krzywd, w tym molestowania. Kiedy tylko nadarzała się okazja uciekała, wolała dom dziecka od toksycznej rodziny. Nad jej życiem czuwał jednak oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel jej zmarłego ojca. Dzięki mężczyźnie, Anna skończyła szkołę średnią, a nawet studia prawnicze, po których mogła podjąć pracę w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ania szybko się w nim zakochuje. Chłopak rozpościera przed nią wizję wspólnej przyszłości, jednak znika na coraz dłuższe okresy czasu, tłumacząc to pracą. Pewnego dnia, Anna otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Jaką tajemnicę odkryje przed kobietą jej zawartość? „Niepokorna” to bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć mogłaby się każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie popowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopacznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje. Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się cieniem na jej dotychczasowe życie i relacje z mężczyznami? Czy Ania zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper? Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobialepioro.pl/index.php/premiery/393-niepokorna 


Jad - druga powieść Jolanty Bartoś ukazała się w sierpniu 2017 roku także nakładem wydawnictwa Białe Pióro. Historia zamordowanego profesora Rafalskiego i jego rodziny. Jakie tajemnice kryją członkowie rodziny denata? Kim jest morderca?


Sensacyjna historia rodziny sławnego profesora, prowadzącego badania nad właściwościami pszczelego jadu, którego nagła śmierć odkrywa mroczne charaktery jej członków. Nieszczęśliwy wypadek czy perfidne morderstwo? Kto jest sprawcą, gdy wszyscy mają motyw? Jakie brudy mogą wypłynąć w trakcie śledztwa dotyczącego rodziny cieszącej się dotąd nieposzlakowaną opinią.

źródło opisu: http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/183-jad.html?search_query=jad&results=10


Opinie czytelników:

Akcja. Akcja. Akcja. To największa, obok pomysłu na fabułę, zaleta "Jadu" Jolanty Bartoś. Podczas czytania tej powieści nie sposób się nudzić. Tempo jest niesamowite i nie ma ani jednego przystanku na odpoczynek. Tu wszystko dzieje się bardzo szybko. Najpierw śmierć głowy rodziny, potem podejrzenia o morderstwo, a następnie wywlekanie na światło dzienne brudów rodziny (a musicie przyznać, że przeglądanie się dramatom innym na kartach powieści bywa interesujące) I kiedy wszystko zdaje się zmierzać ku końcowi następuje kolejny zwrot akcji/http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4806433/jad/Anna Rosińska

Autorka stworzyła fantastyczny, nieprzewidywalny kryminał, który niezwykle wciąga i porusza. Wielokrotnie miałam wrażenie, że bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę. Im dalej brnęłam, tym większe zdezorientowanie odczuwałam. Notorycznie byłam zwodzona, w momencie, gdy już prawie miałam pewność, kto jest winny, pojawiały się nowe fakty, które ukazywały całą sytuację w zupełnie innym świetle. Kocham w książkach taką niepewność i wzrastające napięcie, to właśnie sprawia, że nie sposób się oderwać, nim nie pozna się rozwiązania zagadki/http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4806433/jad - AnnaR
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Kryminalny Świat , Blogger