stycznia 26, 2018

stycznia 26, 2018

,,Wspieramy polskich autorów'' - Anna Bińkowska

W piątkowy wieczór czas na kolejną część cyklu ,,Wspieramy polskich autorów''. Dzisiaj zachęcam Was do zapoznania się z debiutancką powieścią Anny Bińkowskiej.


źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl/tu-sie-nie-zabija-anna-binkowska-sku5ad3ba877ed403e2d99b.html
 

Anna Bińkowska urodziła się w 1987 roku. Ukończyła studia archeologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka konkursów na opowiadania kryminalne w latach 2015 i 2016. W 2017 roku pisarka została laureatką konkursu na treatment filmowy, który został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Ponadto jest też laureatką konkursów literackich ,,Złoczyńcy w uzdrowisku'' oraz na opowiadanie kryminalne pod honorowym patronatem Komendanta Policji Stołecznej.

W 2017 roku nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się na rynku księgarskim debiutancka powieść autorki ,,Tu się nie zabija''.


źródło: https://www.gwfoksal.pl/autor/590449/Bi%C5%84kowska+Anna.html 
 

Opis fabuły

Morderstwo w samym sercu zabytkowego kampusu? Tego jeszcze nie było!
Młoda sierżant Iga Mirska nie ma lekko: w pierwszym dniu nowej pracy przydzielono ją do arcytrudnego śledztwa. Brutalne morderstwo profesora Zawistowskiego wstrząsnęło naukowym światkiem, bo przecież na uniwersytecie się nie zabija. W dodatku każdy ze współpracowników ofiary ukrywa swoje mroczne sekrety... Czy Mirskiej uda się przeciąć ten gordyjski węzeł kłamstw i niedomówień i udowodnić nowemu szefowi, że nadaje się do pracy w wydziale kryminalnym? 


źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/tu-sie-nie-zabija-anna-binkowska-sku5ad3ba877ed403e2d99b.html 


Opinie czytelników

To pod wieloma względami bardzo dobry i ciekawy debiut. Autorka kreuje wiarygodnych bohaterów, ale też doskonale prowadzi wątek kryminalny, który trzyma czytelników w napięciu. To ogromna przyjemność rozwiązywać zagadkę wraz ze śledczymi, nawet jeżeli dość szybko udaje się wytypować mordercę. Co więcej, Anna Bińkowska posługuje się dobrą polszczyzną, dialogi są interesujące i na poziomie, a zastosowanie warszawskiej gwary dodaje kolorytu i czyni książkę jeszcze ciekawszą. Cieszę się, że wśród polskich "kryminalistów" pojawiła się tak znakomita pisarka. To miła odmiana po amerykańskich czy skandynawskich pozycjach. Bińkowska udowadnia, że w kwestii kryminałów polscy autorzy też mają sporo do powiedzenia. Niecierpliwie czekam na kolejną książkę pióra Autorki. Polecam!/http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4597482/tu-sie-nie-zabija/PabloPan


Świetny debiut młodej polskiej pisarki. Szczególnie przypadło mi do gustu poczucie humoru autorki, dzięki któremu czytało się bardzo lekko i przyjemnie. Przy czym nadal mamy klasyczny kryminał, a nie komedyjkę kryminalną. Mam szczerą nadzieję, że pierwsza książka nie okaże się ostatnią i za czas jakiś pani Bińkowska dołączy do grona rodzimych autorów regularnie dostarczających nam kryminalnej rozrywki/http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4597482/tu-sie-nie-zabija/Mako 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Kryminalny Świat , Blogger