stycznia 31, 2018

stycznia 31, 2018

Lutowe zapowiedzi wydawnicze

W lutym miłośnicy kryminałów nie powinni narzekać na brak interesujących nowości wydawniczych. W najkrótszym miesiącu w roku ukażą się premierowe powieści, m.in. Małgorzaty Rogali, Marty Matyszczak, Olgi Rudnickiej i B.A. Paris.


W poniższym zestawieniu wybrałem dla Was najciekawsze premiery kryminalne. Oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia :)

Wydawnictwo Prószyński Media

Nakładem wydawnictwa Prószyński Media ukażą się w lutym dwie ciekawe propozycje.

,,Pokochać noc'' - Dennis Lehane - Thriller pojawi się w księgarniach 6 lutego.
Opis fabuły:

Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą.
Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić.
Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu.
Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje.

I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami. I choć bardzo by chciała, nie może dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo stawką w tej grze jest jej życie. Kobieta, która nie wierzyła w siebie, a bezgranicznie ufała mężowi, w dramatycznych okolicznościach jest zdana na własną inteligencję i odwagę. Kobieta, która uciekała przed mrokiem tego świata, musi w tym mroku żyć – i przeżyć…

"Pokochać noc" to thriller psychologiczny z bardzo niejednoznacznymi i skomplikowanymi bohaterami, a jednocześnie kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony.


(źródło opisu i zdjęcia: http://www.proszynski.pl/Pokochac_noc-p-34714-.html),,Zbyt piękne'' - komedia kryminalna Olgi Rudnickiej ukaże się 13.02.2018 roku.Opis fabuły: 

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga on sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie. Wreszcie będzie mogła mieć kota, psa i różanecznik w ogrodzie.

Tymoteusz kupuje stare mieszkania, remontuje je i sprzedaje po wyższej cenie. Jakież jest jego zdziwienie, gdy na progu niedawno nabytego domu pojawia się nieznajoma młoda kobieta i twierdzi, że to jej własność.

Oboje padli ofiarą oszusta, który sprzedał nieruchomość dwóm osobom, a następnie zniknął wraz z pieniędzmi. Tymoteusz nie zamierza ustąpić i wyprowadzić się ze swojego nabytku. Zuza zaciągnęła kredyt, więc również nie zamierza zrezygnować. Jedyne, co im pozostaje, to zawiązać sojusz, znaleźć oszusta i odzyskać pieniądze.


źródło opisu i zdjęcia: http://www.proszynski.pl/Zbyt_piekne-p-35334-.htmlWydawnictwo Filia

Wydawnictwo Filia jak zwykle nie zawiedzie czytelników lubujących się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.


15 lutego odbędzie się polska premiera nowej powieści Roberta Bryndza ,,Mroczna toń'' - trzeci tom serii z detektyw Eriką Foster.
Opis fabuły: 


Wrzucone do wody ciało natychmiast zaczęło opadać na dno. Miała tam leżeć w spokoju jeszcze przez wiele lat, ale nad nią, na lądzie, rozpoczął się właśnie koszmar …
Gdy detektyw Erika Foster otrzymuje wskazówkę, że kluczowe dowody w bardzo ważnej sprawie narkotykowej znajdują się na dnie porzuconego kamieniołomu na obrzeżach Londynu, każe go przeszukać. W grubej warstwie mułu nurkowie znajdują nie tylko narkotyki, lecz także coś jeszcze – szkielet małego dziecka. Szybko udaje się zidentyfikować zwłoki – to siedmioletnia Jessica Collins, dziewczynka, której cały kraj szukał dwadzieścia siedem lat wcześniej.

Gdy Erika próbuje połączyć stary materiał dowodowy z nowym, zaczyna kopać głębiej i dowiaduje się coraz więcej o rozbitej rodzinie Collinsów i pierwszej detektyw, która prowadziła tę sprawę, Amandzie Baker – kobiecie, która załamała się psychicznie po tym, jak udało jej się odnaleźć dziewczynki. Wkrótce Erika uświadamia sobie, że będzie to jedna z najbardziej złożonych i wymagających spraw, jakie kiedykolwiek prowadziła. Czy powinna podejrzewać kogoś z otoczenia Jessiki?

Ktoś ewidentnie ukrywa swoje tajemnice. Nie chce, żeby ta sprawa została rozwiązana. I zrobi wszystko, by powstrzymać Erikę przed dotarciem do prawdy. 

źródło opisu i zdjęcia: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/252


21 lutego do księgarni trafi najnowsza powieść Marka Stelara ,,Niewiadoma'' (drugi tom serii z Dariuszem Suderem).
Opis fabuły:


Niektórzy nie cofną się przed niczym, żeby chronić siebie i swoich bliskich

Szczecin, czerwiec 2016 roku. W gabinecie psychoterapeutki Mileny Korcz zjawia się pewien mężczyzna. Nie przyszedł po pomoc, chce tylko zadać bardzo ważne pytanie.
Mężczyzna nie opuszcza gabinetu żywy.

Tymczasem eksglina Dariusz Suder powoli otrząsa się z traumy przeszłości i odnajduje wreszcie względny spokój. Wszystko zmienia się, gdy dociera do niego informacja o śmierci człowieka, którego poznał kiedyś przypadkiem. Wiele wskazuje na to, że zabiła go kobieta, której Suder zawdzięcza naprawdę dużo… Przez to znów wikła się w prywatne śledztwo, którego kolejne etapy wyznaczają następne zagadkowe zabójstwa.

Mimo że sprawa jest jedną, wielką niewiadomą, on wie jedno: musi odnaleźć Milenę Korcz, zanim zrobi to policja.

I zanim znajdzie ją ktoś, kto będzie chciał poznać odpowiedź na bardzo ważne pytanie.


źródło opisu i zdjęcia: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/248


W lutym odbędzie się także premiera książki amerykańskiego pisarza Cody'ego McFadyena ,,Oblicze śmierci''. Jest to drugi tom serii z agentką specjalną FBI Smoky Barrett. Pierwsza książka wchodząca w skład tego cyklu ,,Cień bestii'' zebrała wiele pozytywnych recenzji.
 Opis fabuły:

Agentka specjalna FBI Smoky Barrett na tropie psychopatycznego mordercy, który wymyka się ludzkiemu pojęciu

Szesnastoletnia Sarah zostaje odnaleziona na miejscu makabrycznego potrójnego morderstwa. Przyciska do skroni broń, twierdząc że jej adopcyjna rodzina padła ofiarą Obcego. Tego samego, który od lat podąża jej tropem, zabijając wszystkich, których dziewczyna pokocha.

Agentka specjalna Smoky Barrett jest szefową jednostki specjalnej - wydziału FBI ścigającego najbrutalniejszych seryjnych morderców, istne bestie w ludzkiej skórze. Jego członkowie zostali wyselekcjonowani spośród najlepszych, stanowią elitę. Niezmordowani i dręczeni obsesjami, niemal jak ci, których ścigają.

Kolejna brutalna zbrodnia naprowadza ich na ślad mrocznej krucjaty mordercy, pełnej śmierci i cierpienia. To zwyrodnialec pełen chorych, artystycznych wizji. Chce uczynić z Sarah ofiarę doskonałą i zarazem swą ostateczną broń.
Smoky Barrett ma jednak inny, bardziej osobisty powód, dla którego chce schwytać Obcego: adoptowaną córkę i nowe życie, które warto chronić za wszelką cenę.

Kolejny tom z agentką specjalną FBI Smoky Barrett!

źródło opisu i zdjęcia: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/249Wydawnictwo Czarna Strona


W lutym z nową powieścią powraca Małgorzata Rogala. Autorka poczytnych kryminałów kontynuuje serię z aspirantką Agatą Górską i komisarzem Sławkiem Tomczykiem. Książka ukaże się 15 lutego. Będzie to piąty tom z wyżej wymienionymi bohaterami w rolach głównych. Wcześniej nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazały się kolejno; ,,Zapłata'', ,,Dobra matka'', ,,Ważka'' i ,,Zastrzyk śmierci''.


Opis fabuły:


Jesteś chory na to, w co uwierzysz.

Pracownica ośrodka terapeutycznego znajduje leżące na posadzce, zakrwawione zwłoki swojej szefowej – psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zbrodni wezwani zostają starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Sprawa z pozoru prosta komplikuje się wraz z przeglądaniem kolejnych akt pacjentów Brzozowskiej. Rozszerza się krąg podejrzanych i trudno jest policjantom znaleźć punkt zaczepienia.
Dochodzenie dodatkowo utrudnia fakt, że Michała Stępnia, byłego partnera Agaty, zamordowano. Policjantka zostaje uwikłana w grę, której reguł nie zna i w której nie obowiązują żadne zasady fair play.
Czy parze śledczych uda się wyjść z kryminalnych porachunków bez szwanku? Czy zdołają złapać mordercę, nim dla wszystkich będzie za późno?


źródło opisu i zdjęcia: http://czwartastrona.pl/grzech-zaniechania/Wydawnictwo Czarna Owca 

Najciekawiej zapowiadającą się książką, która ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca, wydaje się być thriller psychologiczny ,, Dziecko'' autorstwa Fiony Barton. Powieść pojawi się na polskich półkach po raz pierwszy 15 lutego.
Opis fabuły:

Pasjonujący thriller psychologiczny, który pokazuje, jak szokująca prawda może kryć się za gazetowymi nagłówkami…
Kiedy w wieczornej gazecie ukazuje się krótka informacja o tragedii sprzed lat –odnalezionym na placu budowy szkielecie noworodka, większość czytelników tylko przebiega po niej wzrokiem. Jednak trzy obce sobie kobiety nie mogą zignorować zamieszczonej treści.
Jednej z nich tekst przypomina o najgorszym wydarzeniu z życia.
Inna obawia się, że jej najpilniej skrywana tajemnica może zostać ujawniona.
Dla trzeciej zaś, dziennikarki, to pierwsza wskazówka w śledztwie prowadzącym do ujawnienia prawdy.
Historia dziecka musi zostać opowiedziana…

źródło opisu i zdjęcia: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/dziecko,p2102787166Wydawnictwo Dolnośląskie

Nakładem wydawnictwa Dolnośląskiego ukaże się 28 lutego trzecia część przygód Szymona Solańskiego, Gucia i Róży Kwiatkowskiej ,,Strzały nad jeziorem'' autorstwa Marty Matyszczak. To trzeci tom z cyklu Kryminał pod psem. Z powieścią chorzowskiej pisarki miałem już przyjemność zapoznać się. Zapraszam do przeczytania recenzji -  Recenzja ,,Strzały nad jeziorem''
Opis fabuły: 

Wczasów w Barlinku Róża Kwiatkowska nie będzie dobrze wspominać. Dziennikarka została tam oskarżona o popełnienie morderstwa! Ofiarą jest Andrzej Siudek, profesor archeologii podwodnej, który prowadził badania w Jeziorze Barlineckim. Kto naprawdę stoi za śmiercią naukowca? Była żona? Lokalny złodziejaszek? A może archeolożka kierująca konkurencyjną grupą badawczą?
Zszokowana obrotem sprawy Kwiatkowska wzywa na pomoc prywatnego detektywa Szymona Solańskiego. Z nieodłącznym kundelkiem Guciem u boku ruszają na poszukiwanie mordercy. 


źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/strzaly-nad-jeziorem Wydawnictwo Albatros

Po świetnym debiucie 15 lutego ukaże się w Polsce druga powieść B.A. Paris ,,Na skraju załamania''. Pierwsza książka autorki ,,Za zamkniętymi drzwiami'' przez wiele tygodni znajdowała się na czołowych pozycjach na listach bestsellerów.

Opis fabuły:

JEŚLI NIE MOŻESZ UFAĆ NAWET SOBIE, TO KOMU MOŻESZ WIERZYĆ? DESZCZOWA NOC, GŁUCHE TELEFONY I TO OKROPNE POCZUCIE WINY…
Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie.

Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać – regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój, a ona sama czuje, że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią… Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety.
źródło opisu i zdjęcia: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1750,4014,na-skraju-zalamania.html

 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Kryminalny Świat , Blogger