maja 13, 2019

maja 13, 2019

Minka Kent - Perfekcyjne kłamstwo

Polscy czytelnicy po raz pierwszy mogli zapoznać się z twórczością Minki Kent przy okazji wydania ,,Idealnego życia''. Książka ta już od jakiegoś czasu czeka na swoją kolej wśród mojego niekończącego się stosu zaległych powieści, ale zapewne niedługo zniknie z tego zestawienia, bowiem ,,Perfekcyjne kłamstwo'', od którego rozpocząłem przygodę z literaturą Minki Kent oceniam pozytywnie. Jeśli jesteście gotowi na kolejną intrygującą historię w stylu domestic noir, to zapraszam do kurortu górskiego, który tylko z pozoru jest bezpieczną przystanią na amerykańskiej mapie.


Meredith Price od trzech lat wiedzie szczęśliwe życia u boku starszego, majętnego maklera giełdowego Andrew. Z pozoru ich małżeństwo wydaje się idealne. Kobieta przedstawia swojego męża w samych superlatywach i nic nie wskazuje na jakieś rysy w ich relacji. Jej siostra Greer od początku jednak sceptycznie jest nastawiona do decyzji Meredith o poślubieniu Andrew. Pewnego dnia Meredith znika w tajemniczych okolicznościach. W trakcie jej poszukiwań na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety z życia kobiety. Co stało się z Meredith? Kto odpowiada za zniknięcie dziewczyny? Jaką rolę w tym wszystkim odegrał mąż zaginionej?

Uwielbiam sięgać po dobre thrillery psychologiczne. ,,Perfekcyjne kłamstwo'' to bez wątpienia książka, która wpisuje się w kategorię domestic noir. Historię Meredith poznajemy z dwóch perspektyw. Część retrospekcyjna została ukazana z relacji głównej bohaterki. Z kolei o wydarzeniach bieżących opowiada Greer, która próbuje na własną rękę odnaleźć siostrę i poznać skrywane przez nią tajemnice. 

W literaturze popularnej szukam przede wszystkim dobrej rozrywki na odpowiednim poziomie i w tej książce znalazłem właśnie to, czego oczekiwałem. Autorka jest stworzona do pisania thrillerów psychologicznych. W przypadku ,,Perfekcyjnego kłamstwa'' czytelnik otrzymuje wszystko to, co wpływa na jakość tego literackiego gatunku. Tak naprawdę praktycznie do końca nie wiedziałem, kto odpowiada za zniknięcie Meredith. Minka Kent z premedytacją miesza tropy. Co prawda mamy dość wąskie grono podejrzanych, ale z podrzucanych odbiorcy wskazówek trudno rozszyfrować, kto w tej historii pociąga za sznurki.

Jeśli jesteście fanami dobrych, niejednoznacznych thrillerów psychologicznych, to warto zapoznać się z najnowszą powieścią Minki Kent. Rozbudowana warstwa obyczajowa, interesujące zwroty akcji i dość skomplikowana zagadka - to wszystko znajdziecie w ,,Perfekcyjnym kłamstwie''. Idealna rozrywka gwarantowana! Polecam!,,Perfekcyjne kłamstwo''
Minka Kent
wyd. Filia 
tłum. Joanna Grabarek
Premiera: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 400.
Dziękuję bardzo Filia Mroczna Strona za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.

3 komentarze:

  1. Brzmi świetnie, to zdecydowanie książka dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka czeka już na moim czytniku i jestem jej naprawdę ciekawa. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. czytałam "Idealne życie" i nie mogę powiedzieć że byłam mocno zachwycona... ok ale bez fajerwerków :) mam nadzieję, że faktycznie jej druga powieść okaże się lepsza! :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kryminalny Świat , Blogger